Siemens uvádí na trh revoluční dobíjecí stanici SICHARGE D 400 kW

Nová generace ultra výkonných dobíjecích stanic je tady! Společnost Siemens představila novou variantu dobíjecí stanice SICHARGE D s maximálním výkonem 400 kW, která otevírá dveře k rychlému a efektivnímu dobíjení elektromobilů a posouvá elektromobilitu na novou úroveň.

Řada SICHARGE D

  • Univerzální řešení pro stávající i budoucí elektromobily: Stanice splňuje všechny relevantní standardy a protokoly, čímž zajišťuje kompatibilitu s širokou škálou elektromobilů.
  • Paralelní dobíjení až 4 vozidel: Externí výdejníky umožňují současné dobíjení 4 vozidel na jednom připojení k síti, čímž optimalizují dobu dobíjení a snižují náklady pro provozovatele.
  • Výkonná a odolná: Stanice SICHARGE D s průběžným výkonem 400 kW zvládne i ty nejnáročnější podmínky a zaručí rychlé dobití i při vysokých teplotách.
  • Intuitivní a komfortní: Vícejazyčná dotyková obrazovka a praktický systém organizace kabelů usnadňují obsluhu a zajišťují maximální komfort pro řidiče.
  • Flexibilní a přizpůsobitelná: Stanice nabízí široké možnosti konfigurace a branding pro provozovatele dobíjecích stanic.
  • Kompletní servis a podpora: Siemens zajišťuje individualizované služby a podporu po celou dobu životnosti stanice, od instalace až po servis.

Siemens SICHARGE D – klíčový milník v cestě k udržitelné budoucnosti

Markus Mildner, generální ředitel pro elektromobilitu Siemens Smart Infrastructure, zdůrazňuje důležitost rychlého dobíjení pro rozvoj elektromobility: „Kratší doba dobíjení elektromobilů a elektrických nákladních automobilů, zejména na tranzitu, bude hrát klíčovou roli pro vyšší míru přijetí a praktičnost tohoto druhu dopravy. Řada SICHARGE D představuje pro dosažení tohoto cíle důležitý milník.

Silniční doprava a emise CO2

V Evropské unii produkuje silniční doprava nejvíce emisí CO2 ze všech sektorů dopravy. Nová pravidla EU, která jsou součástí balíčku „Fit for 55“, zvyšují cíle pro snižování emisí CO2 do roku 2030 a stanovují cíl 100% bezemisních vozidel do roku 2035. Rozšíření sítě ultra výkonných dobíjecích stanic, jako je SICHARGE D, bude hrát klíčovou roli v dosažení těchto ambiciózních cílů a v podpoře udržitelné dopravy.

Siemens SICHARGE D představuje revoluční krok v oblasti dobíjecí infrastruktury a otevírá cestu k masivnějšímu rozšíření elektromobility. Díky svému výkonu, flexibilitě a snadné obsluze se stává klíčovým nástrojem pro budování udržitelnější budoucnosti.

Redakce

Redakce

Redakce magazínu moto-auto.eu připravuje pravidelně zajímavosti a praktické rady ze světa aut a motorek. Pokud máte zájem do magazínu přispět vlastním článkem nebo máte zájem u nás inzerovat, kontaktujte redakci.