Škoda Fabia Monte Carlo – exkluzivní sporťák

Nová Škoda Fabia Monte Carlo se pomalu odhaluje, na RS edici ale zapomeňte. Nová generace Škoda Fabia vyrazila na české silnice na podzim loňského roku s ne zcela kompletní nabídkou motorů a výbav.

Mohli jste si koupit jakoukoliv Fabii, která měla benzínový tříválec pod kapotou a výbavu Ambition či Style. Výběr barev nabízí různé varianty. V nabídce se objevil dokonce i benzínový čtyřválec 1.5 TSI/110 kW kombinovaný s převodovkou DSG. Je spojován s výbavou Style, přičemž cena se pohybuje od 489 900 Kč, která půjde určitě ještě výš.

Brzy můžeme tedy očekávat novou verzi Monte Carlo, kterou můžeme považovat za duchovního nástupce RS, které nebylo v nabídce už minulou generaci. Škodovka tehdy dopřála alespoň speciální verzi R5 s benzínovou čtrnáctistovkou TSI o výkonu 110 kW. Sportovní vzhled Fabia Monte Carlo zvýrazňují černé designové prvky. Interiér zdobí červené elementy v dekoru Carbon.

Dynamické proporce s fascinujícím vzhledem

Využití modulární platformy MQB A0 koncernu Volkswagen přineslo čtvrté generaci dynamičtější proporce a emotivnější vzhled. Výsledkem jsou tak typicky černé prvky na předním a zadním nárazníku, difuzoru zadního nárazníku, černá kola a další prvky. Varianta Monte Carlo exkluzivně nabízí černá leštěna 16palcová kola z lehké slitiny Proxima a černa 17palcová kola z lehké slitiny Procyon. Tříválcové motory nabízí výkonové spektrum 70 kW a 110 kW. Čtyřválcový motor nabízí 70 kW a 110 kW varianty.

Sportovní nádech

Prostorný interiér aktuální generace nabízí dominanci černé barvy se standardně sportovními sedadly s integrovanými hlavovými opěrkami a tříramenným multifunkčním volantem. Oproti tomu mají červenou barvu dekorační lišta na přístrojové desce, části středové konzole a madla dveří. Loketní opěrky v předních dveřích a spodní části přístrojové desky mají karbonový vzhled. Fabia Monte Carlo nabízí všechny asistenční systémy, komfortní prvky a infotainment systémy modelové řady Fabia. Virtuální kokpit na přání nabízí specifičtější sportovní design režimů zobrazení.

Redakce

Redakce

Redakce magazínu moto-auto.eu připravuje pravidelně zajímavosti a praktické rady ze světa aut a motorek. Pokud máte zájem do magazínu přispět vlastním článkem nebo máte zájem u nás inzerovat, kontaktujte redakci.