Škoda Slavia nový sedan pro indický trh

Škoda na začátku letošního roku zveřejnila první ceny svého nového sedanu Slavia, který je určen pro indický trh, ale určitě by oslovil i Evropský trh. Po městském SUV Kushaq oficiálně debutuje sedan Slavia.

Podobnost s Fabii

Přední partie vozu jsou podobné Fabii čtvrté generace. Můžete si všimnout podobnosti masky chladiče nebo světlometů, které jsou v základu halogenové, za příplatek diodové. Originálním motivem Slavie v rámci nabídky jsou kulaté mlhovky. Největší rozdíl oproti Fabii je znát v zadní části automobilu. Může za to tříprostorová karoserie sedanu (notchbacku). Zadní víko je poměrně vysoké a zdobí ho charakteristické prvky Škody.

S délkou 4 451 mm patří v indické hierarchii do segmentu A0, v Evropě by byl na hranici mezi malými vozy a kompakty. Šířka vozu je 1 752 mm, výška 1 487 mm a rozvor 2 651 mm.

Moderní interiér

Interiér je velice podobný Fabii a například palubní deska je tak odlišná od Kushaqu. Slavia sází na kulaté výdechy ventilace nebo volně stojící multimediálního systému s úhlopříčkou až 10”, která je už v dnešní době v Indii žádaná. Mezi další výbavu v autě najdete:

  • nejnovější konektory USB-C + USB-A
  • Wi-Fi hotspot
  • ambientní osvětlení palubní desky
  • zrcadlení chytrých telefonů

Kabina je zpracována na vysoké úrovni podobné té evropské. Místa na sedadlech je dostatek, ale s výškou 185 cm budou mít bohužel někteří už problém. Zavazadlový prostor nabízí objem 521 litrů. Žádné přídavky zde nenajdete, v Indii chtějí, co největší prostor, důkazem jsou toho odhalené plechy a snadné otevírání.

Indické prvky

Prvním prvkem je název předchozího modelu auta “Kushaq” značící “indické” jméno ze sanskrtu dle tradic. Na karoserii můžete vidět chromované prvky podle obliby Indů, ať už na přídi nebo klikách nebo nápis Škoda na blatníku. Prohlubeň v horní části palubní desky umožňuje k uložení nějakého talismanu pro štěstí. Velkorysá světlá výška 179 mm je přizpůsobena pro indické cesty. V tomto modelu se používá platforma MQB A0 In pro tamní účely, například výkonnější klimatizace.

Nabídka motorů je známá i z Evropy, i když jsou jednotky upravené indickému palivu. Stejně jako u Kushaqu najdete přeplňovaný tříválec 1.0 TSI (85 kW) a turbo čtyřválec 1.5 TSI (110 kW). Oba agregáty jsou spárovány s šestistupňovým automatem, zatímco pro patnáctistovku sedmistupňové DSG.

Redakce

Redakce

Redakce magazínu moto-auto.eu připravuje pravidelně zajímavosti a praktické rady ze světa aut a motorek. Pokud máte zájem do magazínu přispět vlastním článkem nebo máte zájem u nás inzerovat, kontaktujte redakci.