Škodovka u nových modelů jasně sází na dravost a ostré rysy

Pro vozy značky Škoda dlouhá léta platilo, že se vývojáři drželi v oblasti karoserie spíše při zemi. Jednoduché tvary s oblými liniemi byly pro vozy s logem okřídleného šípu dlouhou dobu charakteristické. Žádná sázka na dravost, ale spíše přirozená elegance. Nyní to ale vypadá, že se mladoboleslavská automobilka rozhodla změnit svůj styl a vsadit na zcela jiné vlastnosti vozů. Zejména na ostré rysy a dravý design.

Jasně to dokumentují vozy Superb a Fabia

Zcela jasně dokumentují záměr naší automobilové společnosti dva nové vozy značky Škoda. Jedná se o automobily nová Fabia a nové Superb, které jsou na trhu teprve krátkou chvíli. Díky nově řešenému konceptu si ale rychle nachází svou klientelu. Také proto, že ani cena těchto nových modelů, není v nedosažných výškách. Ačkoliv jsou oba vozy v rozdílných automobilových třídách, můžeme na nich najít hned několik společných rysů. Tím hlavním jsou ostré linie, žádné zaoblené tvary. Vozy tak působí dynamičtěji a dominantně.

 

Fabia to všechno začala

nová fabiaJako první přišla na trh s novým konceptem ostrých rysů Škoda Fabia. A to ve všech svých verzích, tedy i nová Škoda Fabia Combi disponuje ostrou a dynamickou karoserií. Kromě změn v karoserii přišlo u všech verzí také zvětšení úložného prostoru. Ostré tvary a linie nemají ale jen designový vliv. Díky nim jsou nové Fabie mnohem aerodynamičtější a mají výrazně nižší odpor vzduchu. Změna karoserie má tedy i vliv na jízdní vlastnosti vozu.

 

 

Superb v nastaveném trendu pokračuje

Pokud si někdo z vás myslel, že nová Škoda Fabia s ostrými rysy byla jen ojedinělým výstřelkem mladoboleslavské automobilky, a že se tato značka bude opět vracet ke klasickým oblým tvarům, asi je nyní na omylu. V Barceloně byl totiž představen i nový Superb a světe div se, dominují mu jasné, čisté a ostré rovné linie. Sama společnost Označuje nový Superb za nejlepší Škodovku všech dob. A je vidět, že v novém konceptu dravosti a elegance zřejmě bude pokračovat i nadále. Detaily o novém Superbu se můžete dozvědět v tomto článku.

 Poznámka: Tento článek je komerční.