Sportovně laděný Kodiaq není konečná. Bude i RS!

Pokud se vám líbí největší škodovka Kodiaq, ale rádi byste ji měli ve sportovnějším outfitu, máte štěstí. Na konci ledna Škoda představila v pořadí již druhý (prvním byla verze Scout) derivát svého SUV, tentokrát verzi SportLine. Mnohé renomované servery ji označily za vůbec nejhezčí z celé nabídky.

Škody Kodiaq ceník původně zahrnoval pouze linie Active, Ambition a Style. Nyní čítá také verzi SportLine, která však není zcela horkou novinkou – najdete ji také v ceníku vlajkové lodi Superb. Bohužel ostrouhají fanoušci vozů nižších tříd – nová Fabia, Rapid a Octavia by jistě budily zájem.

V čem je Kodiaq SporLine jiný?

Nová Škoda Kodiaq SportLine je podle mnoha odborníků nejhezčí ze všech verzí. Vnější vzhled doznal několika výrazných změn – kombinace rudého laku a černých doplňků a stylových devatenáctipalcových kol vypadá znamenitě. Celkový dojem umocňují chromované koncovky výfuku a plakety s nápisem SportLine. Světlá výška vozu je stejná jako u verze Scout, tedy 194 milimetrů. Neliší se ani nájezdové úhly (22,0 ° vpředu a 23,1 ° vzadu).

Jediná „výtka“ patří matným lemům blatníků – mohly být lesklé jako zbytek vozu. V matném provedení působí tak trochu jako pěst na oko.

Škodovácké SUV doznalo změn i v interiéru. Cestování na sportovních sedadlech potažených Alcantarou rozhodně není nepříjemné a volant nyní díky koženému potahu padne do ruky více než kdy jindy. To samé platí o řadící páce. K světu vypadají také hliníkové pedály.

Na palubní desce se objevilo několik zbrusu nových prvků – ukazatel přetížení, plnicího tlaku turba a informace o aktuálně využívaném výkonu, teplotě oleje a chladicí kapalině.

Ani tím však výčet novinek nekončí. Verze SportLine ve standardu nabízí volbu jízdního profilu hlídání slepého úhlu a elektricky nastavitelná a sklopná vnější zrcátka. Motorizace je stejná jako u Scoutu – nejsilnější je dvoulitrový turbodiesel s výkonem 140 kW.

 

RS se objeví na podzim

Pro ty z vás, kterým nejsportovnější Kodiaq nestačí, máme skvělou zprávu. Již na podzim se má v nabídce objevit verze RS, která je již nyní homologovaná pro běžný provoz. S dvakrát přeplňovaným dvoulitrem pod kapotou to bude jízda!

Zdroj fotografií: skoda-auto.cz

Redakce

Redakce

Redakce magazínu moto-auto.eu připravuje pravidelně zajímavosti a praktické rady ze světa aut a motorek. Pokud máte zájem do magazínu přispět vlastním článkem nebo máte zájem u nás inzerovat, kontaktujte redakci.