SsangYong Torres: Lepší SUV než Kodiaq?

Zvažujete koupě nového SUV a nemůžete se rozhodnout mezi SsangYong Torres a Škoda Kodiaqem? V tomto článku si probereme klíčové aspekty SsangYong Torres, jeho design, výkon, technologie a celkovou hodnotu, abychom vám pomohli udělat správné rozhodnutí.

SsangYong Torres

SsangYong Torres je novým přírůstkem v rodině SUV, který vstupuje na trh v roce 2024. Tento model je prvním vozem značky označeným jako KGM, což je nové jméno po rebrandingu ze SsangYong na konci roku 2023. Torres nabízí jak benzínové, tak elektrické pohonné jednotky a je součástí nového směru značky, která se snaží překonat svou dřívější reputaci zaměřenou na „hodnotu za peníze“.

Design a rozměry

Torres se vyznačuje jedinečným designem, který balancuje mezi malým a středním SUV. S rozměry 4715 mm na délku, 1890 mm na šířku a 1735 mm na výšku nabízí prostorný interiér, aniž by byl příliš rozměrný pro městské parkování. Jeho design reflektuje moderní trend v SUV segmentu, přičemž si zachovává určitou jedinečnost.

Výkon a technologie

Torres je k dispozici jak s benzínovým, tak s elektrickým pohonem. Elektrická verze, nazvaná Torres EVX, má baterii s dojezdem až 310 mil (přibližně 500 km) a vyznačuje se jako potenciální konkurent vozům jako Skoda Enyaq iV a Toyota bZ4X. Toto činí Torres atraktivní volbou pro ty, kteří hledají ekologickou a efektivní alternativu.

Interiér a funkce

Přestože konkrétní detaily interiéru nejsou široce zveřejněny, očekává se, že Torres nabídne komfortní a technologicky vybavený interiér. To zahrnuje nejnovější infotainment systémy a bezpečnostní funkce, které jsou dnes v SUV segmentu standardem.

Cena a dostupnost

Ceny SsangYong Torres nebyly v době psaní tohoto článku úplně zveřejněny, ale očekává se, že budou konkurenceschopné ve své třídě. SUV by mělo být dostupné na většině hlavních trhů začátkem roku 2024.

Závěr: Je Torres lepší než Kodiaq?

SsangYong Torres přináší na trh silného konkurenta v segmentu SUV. S jeho moderním designem, flexibilními pohonnými jednotkami a důrazem na technologii a komfort se zdá být atraktivní volbou. Nicméně, zda je lepší než Škoda Kodiaq, závisí na individuálních potřebách a preferencích každého zákazníka.

Zdroj/foto: ssangyong.cz

Redakce

Redakce

Redakce magazínu moto-auto.eu připravuje pravidelně zajímavosti a praktické rady ze světa aut a motorek. Pokud máte zájem do magazínu přispět vlastním článkem nebo máte zájem u nás inzerovat, kontaktujte redakci.