Tipy na běžnou údržbu vozu, díky kterým ušetříte za opravy

Prevence je vždycky lepší než léčba. To neplatí jen o lidském těle, ale také o vašem autě. Pravidelná údržba vám zajistí mnohem nižší náklady na provoz, protože se nebudete muset obávat obrovských a drahých oprav. Poradíme vám hned pět oblastí, na které byste se měli soustředit a které vám můžou ušetřit hodně peněz.

Pravidelná výměna oleje

Každých 10 tisíc kilometrů nebo podle doporučení výrobce, byste měli vyměnit olej. Hodně majitelů aut to podceňuje. Problémy s olejem vás ale nakonec mohou stát velké peníze. Ovlivňuje totiž všechno, co vaše auto dělá. A jistě nechcete platit mechanikovi za rozebírání celého motoru.

Kontrolujte chladicí kapaliny

S dobrou hladinou chladicí kapaliny zajistíte, že na vnitřku vašeho vozu nevznikne koroze. Chladicí kapalina se týká všeho od topení a klimatizace až po chladič. A tohle všechno má velký vliv na to, jak vám funguje vůz. Proto chladicí tekutinu nepodceňujte a pravidelně ji doplňujte.

Kontrola tlumičů, pružin a vzpěr

Systém odpružení je jednou ze složitých částí auta. Jistě o něm nepřemýšlíte, ale potřebujete ho pro pohodlnou jízdu. Jestli si nechcete při jízdě připadat jako na divoké trampolíně, měli byste každých 20 tisíc kilometrů nechat všechno zkontrolovat a případně vyměnit tlumiče.

Pravidelná výměna brzdových destiček

To, že jsou brzy velmi důležité, je jasné každému řidiči. Výměna brzdových destiček možná není úplně levná, ale bez této součástky jezdit doopravdy nechcete. Při každé výměně oleje můžete zkontrolovat i brzdovou kapalinu. Zabijete tak dvě mouchy jednou ranou.

Nechte si protočit pneumatiky

Věděli jste, že můžete prodloužit životnost svých pneumatik jejich otáčením? Když je budete pravidelně střídat, vydrží vám mnohem déle. A díky tomu na nich ušetříte. Otočte je každých 10 tisíc kilometrů a prodloužíte jejich životnost. A budete je mít všechny opotřebené stejně.

Redakce

Redakce

Redakce magazínu moto-auto.eu připravuje pravidelně zajímavosti a praktické rady ze světa aut a motorek. Pokud máte zájem do magazínu přispět vlastním článkem nebo máte zájem u nás inzerovat, kontaktujte redakci.