Toyota a Chevron představují průlomový nízkouhlíkový benzin

Společnosti Toyota a Chevron spojily síly a vyvinuly revoluční nízkoemisní benzin, který v porovnání s běžným benzínem z ropy produkuje o 40 % méně emisí CO2 během celého svého životního cyklu. Tato inovativní novinka otevírá cestu k dekarbonizaci dopravy bez nutnosti výměny stávajících benzínových automobilů za drahé a méně dostupné modely s alternativním pohonem.

Nízkoemisní palivo pro masové použití

Nový benzin je plně kompatibilní s téměř všemi benzínovými motory, ať už se jedná o hybridy, plug-in hybridy, nebo běžné vozy. Jeho distribuce probíhá v existující infrastruktuře čerpacích stanic, takže řidiči mohou snadno a bez dalších investic snížit dopad svého vozu na životní prostředí.

Výhody pro klima i řidiče

Používání nízkouhlíkového benzinu přináší hned několik benefitů. Řidiči aktivně přispívají k boji proti klimatickým změnám bez nutnosti měnit své návyky nebo kupovat nový automobil. Zároveň se snižuje závislost na fosilních palivech a posiluje se postavení zemědělského sektoru, jelikož více než 50 % surovin pro výrobu paliva pochází z obnovitelných zdrojů, jako jsou zemědělské produkty, rostlinný a živočišný odpad.

Spolupráce pro udržitelnou budoucnost

Spolupráce mezi Toyotou a Chevronem odstartovala v roce 2021 s cílem vývoje vodíkových technologií. Nízkouhlíkový benzin představuje další důležitý krok v boji proti emisím a dokazuje, že automobilový průmysl má klíčovou roli v budování udržitelnější budoucnosti.

Toyota sází na diverzifikaci pohonů

Toyota si je vědoma rozsahu automobilového parku poháněného benzínem, jen v USA jich jezdí více než 265 milionů. Až 95 % tamních vozidel tvoří benzínové modely, s průměrnou životností 20 let. To jasně ukazuje, že i s ohledem na rostoucí popularitu elektromobilů bude benzin hrát důležitou roli i v nadcházejících desetiletích.

Vývoj nízkouhlíkového benzinu tak zapadá do komplexní strategie Toyoty, která zahrnuje výzkum a vývoj všech typů nízkoemisních a bezemisních pohonů, ať už se jedná o bateriové elektromobily, hybridy, vodíkové technologie nebo syntetická paliva a biopaliva. Cílem Toyoty je dosáhnout uhlíkové neutrality do roku 2050 a nabízet dostupná a praktická řešení pro udržitelnou mobilitu.

Nízkouhlíkový benzin představuje slibný krok vpřed v boji proti klimatickým změnám a otevírá cestu k dekarbonizaci dopravy bez nutnosti radikálních změn v chování řidičů.

Redakce

Redakce

Redakce magazínu moto-auto.eu připravuje pravidelně zajímavosti a praktické rady ze světa aut a motorek. Pokud máte zájem do magazínu přispět vlastním článkem nebo máte zájem u nás inzerovat, kontaktujte redakci.