Toyota znovu kraluje v počtu patentů v automobilovém průmyslu

Toyota si již podesáté v řadě vysloužila titul lídra v automobilovém průmyslu co se týče počtu podaných patentů. V roce 2023 americký Úřad pro patenty a ochranné známky schválil 2667 patentů japonské automobilky, čímž porazila Hyundai s 2052 a Ford s 1306 patenty.

V celkovém žebříčku všech společností se Toyota umístila na sedmém místě, a to i přes to, že ji předčily technologické giganty jako Samsung, LG Electronics nebo IBM. Toto umístění řadí Toyotu mezi absolutní špičku v oblasti inovací ve Spojených státech.

Výzkum a vývoj pro budoucnost mobility

Toyota disponuje 20 významnými výzkumnými a vývojovými centry po celém světě, z nichž 5 se nachází v Severní Americe, 3 v Evropě, 8 v Japonsku a 4 v dalších asijských zemích. Přibližně polovina všech patentů Toyoty se týká oblastí klíčových pro budoucnost automobilového průmyslu, jako jsou:

  • Elektrifikace hnacího ústrojí: Toyota usiluje o vývoj stále efektivnějších a dostupnějších elektromobilů a vodíkových pohonů.
  • Autonomní řízení: Společnost investuje do vývoje technologií, které povedou k autonomnímu a bezpečnému řízení.
  • On-line technologie pro vozidla: Toyota se zaměřuje na propojení automobilů s internetem a na vývoj chytrých funkcí pro řidiče a cestující.

Cílem je klimatická neutralita do roku 2050

Hlavním cílem výzkumu Toyoty je dosažení klimatické neutrality do roku 2050. Klíčovou roli v tomto úsilí hraje Toyota Research Institute v Americe, zaměřený na technologie budoucnosti, jako jsou autonomní auta, robotika, umělá inteligence, čistá energie a inovativní materiály.

Další výzkumná centra Toyoty se zaměřují na širokou škálu oblastí, od bezpečnosti silničního provozu a inteligentní mobility až po bezemisní pohony a zdroje energie. Celosvětové investice Toyoty do výzkumu a vývoje dosahují 1240 miliard jenů ročně, což představuje 1 milion dolarů za hodinu.

Toyota se tak jasně profiluje jako lídr v oblasti inovací a ukazuje, že je odhodlána hrát klíčovou roli v utváření budoucnosti automobilového průmyslu a dopravy.

Redakce

Redakce

Redakce magazínu moto-auto.eu připravuje pravidelně zajímavosti a praktické rady ze světa aut a motorek. Pokud máte zájem do magazínu přispět vlastním článkem nebo máte zájem u nás inzerovat, kontaktujte redakci.