Toyoty v příkopu a jeden mrtvý. Cvičení v Kolíně bylo až příliš realistické

V areálu závodu Toyoty v Kolíně zasahovalo osm jednotek hasičů u tragické hromadné dopravní nehody. Naštěstí šlo jen o taktické cvičení, na kterém ale tekla krev, tedy červená barva, a figuranti leželi zranění na silnici. Na první pohled však havárie vypadala zcela skutečně.

Taktického cvičení se zúčastnilo celkem 40 profesionálních i dobrovolných hasičů, jednotky policie a rychlé záchranné služby. Vyprostili a ošetřili 29 raněných, jeden účastník nehodu fiktivně nepřežil. Vedle zničeného autobusu nehodu v příkopě odskákalo i pět Toyot Yaris a Aygo X.

V největším letošním nácviku zásahu Integrovaného záchranného systému ve Středočeském kraji hrála jednu z hlavních rolí auta z kolínského závodu Toyota Motor Manufacturing Czech Republic (TMMCZ).

Na linku 112 nahlásil účastník fingované nehody na dálnici srážku autobusu a osobního vozu, do kterých následně narazila další čtyři osobní auta. Na místě se mělo nacházet mnoho zraněných.

První hasiči na místě za sedm minut

První hasičská jednotka z Ovčár byla na místě sedm minut od oznámení a po vyhodnocení situace povolala další posily. Po dalších deseti minutách začaly vyprošťovací práce a následně třídění raněných podle závažnosti poranění.

Policie komunikaci z obou stran uzavřela. Za hodinu a pět minut odjíždí záchranka s posledním raněným, za 25 minut na to je zásah ukončen.

„Letošní největší cvičení ve středočeském kraji dopadlo skvěle a potvrdilo sehranost všech složek Integrovaného zásahového systému. Jsme rádi, že jsme pro cvičení mohli poskytnou zázemí. Zároveň samozřejmě doufáme, že reálných nehod bude co nejméně,“ doplňuje Tomáš Paroubek, PR manažer TMMCZ.

Redakce

Redakce

Redakce magazínu moto-auto.eu připravuje pravidelně zajímavosti a praktické rady ze světa aut a motorek. Pokud máte zájem do magazínu přispět vlastním článkem nebo máte zájem u nás inzerovat, kontaktujte redakci.