Užitkový vůz se vyplatí koupit ojetý. Proč?

Je mnoho lidí, kteří potřebují užitkové auto. Nejčastěji ke své práci. Pokud to stávající již dosluhuje, objevuje se potřeba pořídit auto jiné. Je lepší nové, nebo ojeté? My doporučíme možnost druhou. Jaké jsou důvody? Podívejte se společně s námi.

Velká nabídka

Skutečně je to tak. Když se podíváte na nabídku nových vozidel, v porovnání s těmi ojetými, má toho druhá kategorie k dispozici o poznání více. Stačí navštívit bazar užitkových vozů jak kamenný nebo na internetu, a přesvědčit se na vlastní oči. Když přijedete do autosalonu, kde mají být nové vozy, obvykle jich zde je jenom pár. To v bazarech najdete i stovky modelů, s ohledem na:

  • Značku a typ
  • Celkový užitný objem
  • Stáří a technický stav

S autem můžete ihned odjet

Když se rozhodnete pořídit si novou dodávku, nemusí to znamenat, že s ní hned odjedete. Mnohdy je nutné čekat pár dní na dodání ze skladu, jindy je dokonce nutné čekat i na to, než se vyrobí. A to zcela určitě není něco, co by chtěl kdokoliv akceptovat. Když naopak navštívíte autobazar dodávek, máte jistotu v tom, že s vybraným vozem můžete po zaplacení ihned odjet. V podstatě lze přijít a už za hodinu odjet v tom, co potřebujete. Zvlášť, pokud jste si ho před tím již vybrali online.

Zaujmou také ceny

Dalším důvodem, proč se vyplatí kupovat ojetý užitkový automobil, je jeho cena. V první řadě proto, že ojetina je rozhodně výrazně levnějším, než automobil nový. Roli zde samozřejmě hraje stáří vozu, stav a další parametry.

Když u cenového důvodu ještě zůstaneme, nelze zapomínat na další důležitou věc. Ta je spojena s faktem, že když se pořídí nový automobil, tak ihned výrazně ztrácí na hodnotě. To se u ojetého nestane, jelikož ten na ceně nijak výrazně po opuštění bran vybraného autobazaru rozhodně neklesne. Dlouhodobě jde tedy o investici, která se vyplatí podstatně více, než nové auto.

Redakce

Redakce

Redakce magazínu moto-auto.eu připravuje pravidelně zajímavosti a praktické rady ze světa aut a motorek. Pokud máte zájem do magazínu přispět vlastním článkem nebo máte zájem u nás inzerovat, kontaktujte redakci.