Volkswagen Caddy 2.0 TDI Edition 35: dodávka pro náročné

Jedna z nejpopulárnějších civilních dodávek slavila v roce 2018 jubileum 35 let od uvedení na trhu, proto se nazývá „Edition 35“. Tato dodávka se zaměřuje jak na osoby samostatně výdělečné činné, tak i na rodiny, aby jejich Caddy vypadal stylověji a vypadal i trochu sportovně.

Limitovaná edice Caddy obsahuje vylepšení exteriéru včetně lesklé černé střechy, strojově leštěné 17palcová kola z lehké slitiny „Madrid“, plně lakované přídavné díly a log na prazích, dveřích a zádi, stejně jako kouřová zadní světla. K dispozici je pět barev exteriéru (Candy White, Cherry Red, Indium Grey, Reflex Silver a Acapulco Blue).

Vybavení interiéru

Pohled dovnitř vozu nabízí uspokojení ve formě obrovského prostoru. Komfort ocení jistě jak řidič, tak i ostatní posádka. Vzadu se sedí pohodlně, i když na první pohled se může zdát, že prostor na nohy je menší než u klasické verze. Velký zavazadlový prostor působí bezkonkurenčně. Kvalita zpracování je na vysoké úrovni ve stylu typického Volkswagenu, jediným neduhem je nízko umístěný displej, což může zhoršit jeho sledování, a naopak výše umístěné ovládání klimatizace.

Spotřeba a ovladatelnost

Benzínových jednotek můžete vybírat z mnoha variant, oproti TDI, kde je nabízena pouze varianta TDI 2.0. Tato varianta naštěstí nabízí mnoho výkonových verzí:

  • 75
  • 102
  • 122
  • 150

Pod kapotou tohoto typu pracuje nejsilnější naftový agregát. S prázdnou dodávkou bude vaše jízda velmi hbitá.

Ovladatelnost automobilu je na vysoké úrovni. S elegancí tlumí kdejaké výmoly a nerovnosti, a i když trochu přestřelíte rychlost v zatáčce, nezklame vás v ovladatelnosti. Caddy se svou hmotností kolem 1,5 tuny působí jako hatchback, takže jízda s ním stojí opravdu za to, nebudete se rozhodně cítit, jak kdybyste řídili těžkou krabici.

Závěrem

Hledáte automobil, který by splnil přes týden užitkové auto a o víkendu splnil rodinný účel? Ano, existuje mnoho variant, ale Caddy v této verzi spolehlivě splní vaše očekávání. Hezký design, praktičnost, jízdní vlastnosti, to vše z ní dělá ideálně potencionální volbou pro vás. Turbodiesel 2.0 TDI s výkonem 150 koní patří k absolutnímu vrcholu. Nepatří sice k nejlevnějším, s plnou výbavou se vyšplhá klidně k milionu, ale za tu výbavu a výkon rozhodně stojí za to.

Redakce

Redakce

Redakce magazínu moto-auto.eu připravuje pravidelně zajímavosti a praktické rady ze světa aut a motorek. Pokud máte zájem do magazínu přispět vlastním článkem nebo máte zájem u nás inzerovat, kontaktujte redakci.