Volkswagen Golf IV je spolehlivé auto s dobrými jízdními vlastnostmi

Volkswagen Golf IV patří mezi nejlepší auta své doby. Tato čtvrtá generace z období 1997-2003 patří k nejlepším. Zaujme nejen svými dynamickými vlastnostmi, ale také si zachovává svůj komfort. Patří mezi nejvíce vyhledávané ojeté vozy vůbec. Může za to především jeho trvanlivost a příznivá cena.

Co se týče vzhledu, tak disponuje konzervativním a elegantním vzhledem. Kromě tří a pětidveřového hatchbacku je na trhu k dostání i jeho varianta v combi. Základní provedení 1,4 nabízí výkon 55 kW. Dynamičtější lze považovat pětiválec 2,3 l (110 a 125 kW) nebo šestiválec VR6 2,8 a 3,2 l, u kterých stoupal výkon ze 130 až na 150 a 177 kW.

Obstojný automobil

Základní verze nabízí základní výbavu, veškerou lepší nabízí vylepšené verze. I když se jedná o starší kousek, tak svým designem rozhodně neurazí a obstojí i v dnešní době. Co se týče spotřeby paliva, tak populární 1,9 TDI patří k premiantům. Bezpečnostní výbava golfu můžeme považovat za průměrnou, jelikož chybí určité prvky.

Golf měl odjakživa jednoduché a účelně řešené obestavění interiéru. U čtvrté generace má posádka dostatek místa hlavně vepředu, na zadních sedadlech je situace o něco horší. Může za to větší místo v kufru, oproti zadním místům na sezení, takže cestující mohou cítit menší nepohodlí, zejména na kolena. Zavazadelník disponuje velikostí 330 l u hatchbacku, u combi 460 l.

Výborné jízdní vlastnosti

Mezi veliké přednosti tohoto typu vozu můžeme považovat výborné jízdní vlastnosti. Podvozek je zde opravdu dobře nastaven a zajistí posádce velice dobré cestovní pohodlí. Nemusíte se bát nerovností na silnici, protože ty tlumí Golf víc než zdatně. Při řízení si můžete všimnout držení jízdní stopy. Nemusíte se bát, že by automobil lítal v zatáčkách, hravě si poradí s kdejakou, a navíc má vynikající vlastnosti při vyhýbání se překážkám. Automobil je dobře odhlučněný a zaujme i svým přesným řazením.

Redakce

Redakce

Redakce magazínu moto-auto.eu připravuje pravidelně zajímavosti a praktické rady ze světa aut a motorek. Pokud máte zájem do magazínu přispět vlastním článkem nebo máte zájem u nás inzerovat, kontaktujte redakci.