Výjimečný skútr BMW C 400 X

BMW C 400 X patří do kategorie středně velkých skútrů. Přední část je typická pro BMW, agresivní, téměř svalnatá přední část, sdílí stejnou jednotku světlometů, jako nový F850GS. Celková kvalita a úroveň zpracování je taky velmi dobrá. Zajímavostí však je, že se stroj vyrábí v Číně na speciální výrobní lince BMW v Loncinu.

Skútr střední kapacity

V porovnání s ostatními skútry střední kapacity na trhu (Yamaha XMAX 400, Suzuki Burgman 400 a Kymco Xciting 400i) působí více kompaktněji a trochu více sportovněji. Díky tomu sbírá plusové body. Úložný prostor je prémiový, vpředu jsou dvě uzamykatelné kóje a pravá ruka je dokonce vybavena zásuvným bodem 12 V.

BMW C 400 X je výjimečně pohodlný stroj s velmi přirozenou jízdní pozicí. Standardně se dodává s výškou sedla 755 mm. Horší je to o něco s místem pro nohy, ale i tak pořád patří k těm pohodlnějším skútrům. Skútr váží 204 kg, ale je tak dobře vyvážený a dobře stavěný, že tak nepůsobí na první pohled.

Vybavení

Vybavení a příslušenství nabízí BMW nepřeberné množství možností, jak přizpůsobit C 400 X obrazu svému. Například můžete využít zapalování bez klíče, vyhřívaná sedadla a rukojeť, LED světla pro denní svícení.

Systém brzdění je vybaven dvěma kotouči a čtyřpístkovými radiálně umístěnými třmeny Bybre vpředu a jediným kotoučem s plovoucím třmenem s jedním pístem vzadu. Při rychlosti 100 km/h je brzdná dráha 38 metrů, což je docela slušný počin. V terénu jsou brzdy velice smyslné, jejich ovládání a reakce je naprostou bombou. Brzdám napomáhá i dvoukanálové Continental ABS. Odpružení je nenáročné v podobě teleskopických vidlic vpředu a dvojitého tlumiče vzadu. Co se týče ovladatelnosti stroje, tak je BMW C400X na vrcholu svých možností, působí naprosto agilně.

TFT displej a jeho aplikace

Skútr je vybaven TFT displejem a aplikací BMW Motorrad Connected. Hlavním počinem je vlastní satelitní navigační systém, který funguje prostřednictvím aplikace a zobrazuje se ve formě základního systému založeného na šipkách. Aplikace umožňuje zjistit stav počasí, poslední parkovací polohu, nejbližší čerpací stanici a zobrazit různá data.

Redakce

Redakce

Redakce magazínu moto-auto.eu připravuje pravidelně zajímavosti a praktické rady ze světa aut a motorek. Pokud máte zájem do magazínu přispět vlastním článkem nebo máte zájem u nás inzerovat, kontaktujte redakci.