Vynikající prodejní úspěchy Toyoty ve střední Evropě

Pouhých dvacet čtyři měsíců po sloučení trhů v České republice, Polsku, na Slovensku a v Maďarsku se Toyota Central Europe vyšplhala na vrchol evropského trhu s automobily. S prodejem téměř 153 000 vozidel si vydobyla první místo mezi evropskými trhy značky.

V uplynulém kalendářním roce se v těchto čtyřech státech prodalo 152 822 osobních aut Toyota, což tvoří skoro 14 % z celkového evropského prodeje značky. Na druhém místě se umístila Velká Británie s 131 109 prodanými vozidly, za ní Francie s 127 045 a Itálie se 111 641 kusy. Prodej v regionu střední Evropy překonal předchozí rok o 18 %.

Dominance na trhu a zákaznická spokojenost

Tento úspěch nejenže zvýšil tržní podíl Toyoty na nových osobních automobilech ve střední Evropě na 15,1 %, ale také posílil pozici značky v celé skupině. „Tento úspěch nám umožňuje lépe uspokojovat potřeby našich zákazníků, nabízet jim vozidla na míru, včetně těch modelů a verzí, které nejsou v některých západoevropských zemích dostupné,“ vysvětluje Maciej Kilim, vedoucí produktového oddělení Toyota Central Europe.

Vedoucí pozice i v segmentu užitkových vozidel

Středoevropský trh nezaujímá vedoucí pozici pouze v prodeji osobních automobilů, ale i v segmentu užitkových vozidel. V roce 2023 si zákazníci v Polsku, České republice, na Slovensku a v Maďarsku pořídili přes 22 500 vozů z řady Toyota Professional, což představuje výrazné zlepšení oproti předchozímu roku o více než 5 000 vozidel. Podíl střední Evropy na prodeji užitkových vozů Toyota Motor Europe dosáhl 16 %, což je nárůst o pět procentních bodů oproti roku 2022.

Redakce

Redakce

Redakce magazínu moto-auto.eu připravuje pravidelně zajímavosti a praktické rady ze světa aut a motorek. Pokud máte zájem do magazínu přispět vlastním článkem nebo máte zájem u nás inzerovat, kontaktujte redakci.