Nevíte, co je Multitronic? My vám to představíme!

Také nevíte, co znamená pojem Multitronic? V tom případě vás určitě bude zajímat následující článek, který je primárně věnován právě tomuto pojmu. Především je nutné si objasnit, co to vlastně Multitronic je. Jedná se o moderní koncepci bezstupňové automatické převodovky s plynulou změnou převodového poměru. Jinak řečeno  – je to první automatická převodovka, která přenáší vysoké výkony motoru bez přerušení jízdy při řazení.

S multitronicem rozhodně ušetříte

Oproti srovnatelným převodovkám patří k hlavním přednostem multitronicu několik základních věcí. Především jsou to jedinečné jízdní vlastnosti bez obvyklého mírného škubání při každém přeřazení. Ovšem hlavní výhodou je snížená spotřeba paliva, kterou řidiči při dnešních cenách benzínu a nafty, určitě ocení.

Motor multitronicu pracuje vždy v nejhospodárnější oblasti otáček.Multitronic však překvapí i všechny, kteří nedají na klasickou převodovku dopustit.

Možností multitronicu je i možnost řadit manuálně (podobně je tomu i u převodovky tiptronic). Tato možnost je způsobena díky využití kolébkového spínače, který je umístěn na volantu vozu. Pokud byste však měli o tento doplněk zájem, budete si jej muset bohužel připlatit.

Multitronic však překvapí i všechny, kteří nedají na klasickou převodovku dopustit. Možností multitronicu je i možnost řadit manuálně (podobně je tomu i u převodovky tiptronic). Tato možnost je způsobena díky využití kolébkového spínače, který je umístěn na volantu vozu. Pokud byste však měli o tento doplněk zájem, budete si jej muset bohužel připlatit.

multitronic

Které vozy se mohou pochlubit multitronicem?

Vozy, které vás zcela jistě ujistí o jedinečnosti automatické převodovky multitronic, jsou např. Audi A6/A6, Subaru, Seat Exeo 2.0 TDI Multitronic či Alfa- Romeo. Tyto vozy totiž patří spíše k rychlejším „jaguárům“ než k pomalým „želvám“ a rozhodně nepatří do třídy „super žravé“. Tak jako každá technická vymoženost, i o multitronic je třeba se řádně starat. Ten se vám však při správné údržbě odmění  i bezproblémovou jízdou.

Redakce

Redakce

Redakce magazínu moto-auto.eu připravuje pravidelně zajímavosti a praktické rady ze světa aut a motorek. Pokud máte zájem do magazínu přispět vlastním článkem nebo máte zájem u nás inzerovat, kontaktujte redakci.